Nasz spływ kajakowy

Relacja ze spływu kajakowego

W sobotę, 20 lipca, odbył się długo wyczekiwany parafialny spływ kajakowy. Już o godzinie 9:00 przy kaplicy zgromadzili się uczestnicy pełni zapału i gotowi na przygodę. Całe wydarzenie rozpoczęło się przejazdem własnymi samochodami do leśniczówki w miejscowości Stara Brda Pilska, gdzie pozostawiliśmy auta, aby rozpocząć naszą wodną eskapadę.

W spływie wzięło udział 16 kajaków, co świadczy o dużym zainteresowaniu i zaangażowaniu parafian w tę formę aktywności. Każdy uczestnik został wyposażony w kapok, co zapewniło bezpieczeństwo na wodzie.

Pogoda dopisała, a malownicze krajobrazy wokół rzeki Brdy sprawiły, że spływ był prawdziwą ucztą dla oczu. Po około 2,5 godzinach wiosłowania zatrzymaliśmy się na przerwę. Była to doskonała okazja, aby zjeść posiłek, odpocząć oraz wspólnie spędzić czas przy ognisku, na którym piekliśmy zabrane wcześniej kiełbaski.

Cały spływ trwał kilka godzin. Wszystko zależało od tempa wiosłowania poszczególnych załóg. Meta naszej trasy znajdowała się w miejscowości Nowa Brda. Tam właściciel kajaków zorganizował transport, przewożąc kajaki oraz kierowców samochodów z powrotem do leśniczówki. Po odebraniu aut, kierowcy wrócili po swoich pasażerów.

Dzięki doskonałej organizacji pani Danki oraz współpracy uczestników, spływ przebiegł sprawnie i bezpiecznie.

Tegoroczny spływ kajakowy na długo zostanie w pamięci uczestników jako wyjątkowe wydarzenie, pełne radości, integracji oraz kontaktu z naturą. Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy na kolejne parafialne inicjatywy!

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘPoprzedni
PODZIĘKOWANIENastępny