OPŁATEK NA STÓŁ WIGILIJNY

Przez cały Adwent można w naszej kaplicy zaopatrzyć się w opłatek na stół wigilijny. Opłatki będą dostępne przed i po każdej Mszy św. sprawowanej w naszej kaplicy. Zadbajmy, aby podczas naszych wieczerzy wigilijnych nie zabrakło tego pięknego symbolu. Niech naszym życzeniom składanym sobie przed wigilijną kolacją nie zabraknie gestu przełamania się opłatkiem.  To symbol pokoju, przebaczenia i pojednania, to także symbol ofiary odwołujący do Chrystusa, który wziął chleb w swoje ręce i przemienił w swoje Ciało wydane za nas z miłości. Kto świadomie łamie się opłatkiem pokazuje swoją gotowość do oddawania swego życia  w służbie dla bliźniego.

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOMPoprzedni
Katecheza Eucharystyczna XNastępny