Parafialny Festyn Rodzinny

W niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, na placu przy naszej kaplicy odbył się coroczny parafialny festyn rodzinny. Wydarzenie to realizowane jest w naszej wspólnocie w ramch działającej przy parafii Fundacji JP II. Jak co roku, wydarzenie to zapoczątkowało wakacyjny okres w naszej parafii, przyciągając parafian i gości do wspólnego świętowania.

Na placu stanęły dwa namioty, w których ustawiono stoły, ławki i krzesła, aby uczestnicy mogli wygodnie spędzić czas. Mimo kapryśnej pogody, która przyniosła nieco chłodu i przelotny deszcz, atmosfera była pełna radości i serdeczności.

W festynie uczestniczyli parafianie, goście oraz dzieci, które szczególnie cieszyły się z przygotowanych atrakcji. Wielką popularnością cieszyła się jazda na kucykach oraz wspaniały dmuchaniec. Dzieci otrzymywały także kolorowe balony napełnione helem, które wznosiły się wysoko w powietrze, sprawiając im wiele radości.

Parafianie nie zawiedli i przynieśli różnorodne ciasta oraz słodycze, które były prawdziwą ucztą dla podniebienia. Nasze parafianki piekły na miejscu pyszne gofry z bitą śmietaną, owocami, cukrem pudrem, truskawkami oraz borówkami. Te smakołyki cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczestników festynu.

Dla miłośników tradycyjnych smaków przygotowano także pieczone kiełbaski, chleb ze smalcem oraz małosolne ogórki, które doskonale pasowały do przegryzienia. Wszystkiego było pod dostatkiem i każdy mógł skosztować pysznych, swojskich przysmaków.

Dzieci chętnie rysowały kolorową kredą na chodniku przed kaplicą oraz malowały farbami na rozciągniętym pod podcieniem plebanii streczu tworząc piękne i kreatywne dzieła. W ramach pikniku rodzinnego dzieci uczestniczyły także w warsztatach profilaktycznych. Chcemy w ten sposób przeciwdziałać uzależnieniom od używek, uczyć młodzież asertywności przed ewentualnymi wakacyjnymi przygodami.  Wspólna zabawa i rozmowy wypełniały plac przed kaplicą, a uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na udany festyn.

Pomimo niesprzyjającej pogody, nikt nie wystraszył się deszczu ani chłodu. Wiele osób zaangażowało się w przygotowanie i przebieg festynu, za co serdecznie dziękuję. To dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu mogliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy dzień.

Już teraz liczymy na to, że w przyszłych latach uda się nam podtrzymać tę piękną tradycję i zorganizować kolejne festyny, które będą równie radosne i pełne serdeczności.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne świętowanie.

SPŁYW KAJAKOWYPoprzedni
APEL BISKUPA PELPLIŃSKIEGONastępny