POMOC POSZKODOWANYM PRZEZ POWÓDŹ

W związku z powodzią w południowo-zachodniej Polsce, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o przeprowadzenie w niedzielę, 22 września br. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych.

Caritas organizuje również zbiórkę rzeczową. Biorąc pod uwagę sytuację osób dotkniętych powodzią, w tej chwili najbardziej potrzebne są: osuszacze i agregaty prądotwórcze, łopaty, szufle, taczki, gumowce, miotły, szczotki, mopy, ścierki, środki czystości, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, woda pitna w zgrzewkach lub 5 litrowych pojemnikach. Nie jest prowadzona zbiórka odzieży. Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz parafie proszone są o koordynację zbiórek na miejscu. Zebrane dary można dostarczyć do magazynu Caritas, po wcześniejszym ustaleniu terminu w biurze centrali Caritas tel. 793 820 764.

W przypadku braku możliwości transportu, należy również skontaktować się z Caritas pod ww. numerem telefonu, w celu ustalenia formy przekazania darów.

POMOC DLA POWODZIANPoprzedni
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ ...Następny