św. Franciszek z Asyżu

Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Święty Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia.

Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGOPoprzedni
PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ ...Następny